Frenštátské náměstí ožilo soutěžemi Číšnický pětiboj a Gastropětiboj

V úterý 19. června dopoledne ovládly frenštátské náměstí profesní uniformy číšníků nejen gastronomických středních škol v soutěži dvoučlenných družstvech Číšnického pětiboje, ale také dvou místních základních škol v již druhém ročníku Gastropětiboje. Záštitu nad letošním ročníkem převzalo Město Frenštát pod Radhoštěm, Asociace číšníků ČR - regionální pobočka Severní Morava a Slezsko, UNIHOST - sdružení podnikatelů v pohostinství. Poděkování patří také sponzorům – Pivovar Radegast a Kofola a.s. Přesně v 10:00 hodin zahájil soutěž ředitel pořádající Hotelové školy RNDr. Ivo Herman a starostka města Mgr. Zdeňka Leščišinová, která přivítala všechny účastníky na prosluněném frenštátském náměstí. Soutěžící pozdravil i zástupce UNIHOSTU, odborného partnera.

A pak už se naplno rozběhly všechny disciplíny. V 1. disciplíně „Skoč pro pivo“ bylo úkolem načepovat dvě sklenice piva a naservírovat hostům, následovalo „Ukliď stůl“; tento úkol zahrnoval „úklid“ pěti ks plechovek do připravených odpadkových košů, vzdálených cca 5 m od stolu. Zda umí soutěžící odhadnout přesnou míru nápojů, se zjišťovalo ve 3. disciplíně a po překážkové dráze dopravovali číšníci soudek od piva v 4. soutěžním úkolu. Zda naservírují bez úhony dvě porce polévek po absolvování slalomové trasy s množstvím překážek, bylo obsahem poslední části pětiboje. Žáci základních škol ovšem ještě nemohli soutěžit v čepování piva a servisu polévky, což už chce určitou dávku odbornosti získané studiem na gastronomické škole, a proto skládali dort jako puzzle, přenášeli na čas nápoje nebo se snažili co nejrychleji přerovnat prázdné lahve od džusů. 

Nejlépe se s nástrahami soutěžních úkolů Číšnického pětiboje vypořádali žáci pořádající Hotelové školy. Obsadili první místo a třetí místo. Druhé místo vybojovali žáci z SŠGHL Bzenec. Přední příčky v Gastropětiboji obsadili zástupci z obou základních škol. Obě soutěže podtrhlo nádherné počasí a také setkání příjemných lidí.

Hotelová škola, Frenštát pod Radhoštěm, příspěvková organizace, Město Frenštát pod Radhoštěm, Asociace číšníků ČR regionální pobočka Severní Morava a Slezsko, UNIHOST, sdružení podnikatelů v pohostinství

pořádají den 19. června 2018 na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm

Číšnický pětiboj - soutěž dvoučlenných družtev žáků gastronomických škol

Gastropětiboj - soutěž dvoučlenných družtev žáků základních škol

Termín zaslání přihlášek: 8. června 2018