Modernizace, rekontrukce a výstavba sportovišť vzdělávacích zařízení I

Hotelová škola hostila turnaj škol v plážovém volejbale

12. června byla naše Hotelová škola hostitelem ostravských škol, zapojených do projektu Modernizace, rekonstrukce a výstavba sportovišť vzdělávacích zařízení I. Nový sportovní areál byl vybudován z dotací Regionálního operačního programu Moravskoslezsko 2007-13 a z dotací Moravskoslezského kraje.

Byla to v pořadí již třetí úspěšná akce, které se účastní vždy družstva tří partnerských škol. První akcí byla soutěž v plavání, ta proběhla v dubnu letošního roku ve SŠ prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě, družstva v kopané hostila v květnu SŠSS Ostrava -Hrabůvka a beachvolejbalové hřiště si přijeli vyzkoušet do Frenštátu žáci z těchto ostravských středních škol právě 12. června.

A jak sportovní zápolení dopadlo?

Celkem hrálo 6 družstev, rozdělených do dvou skupin v herním systému "každý s každým" na dva hrané sety do 15 bodů. Do finále se probojovala první dvě družstva ze základních skupin. 1. místo zůstalo na domácí půdě zásluhou Hotelové školy Frenštát p. R. "A", 2. místo obsadila SŠSS Ostrava-Hrabůvka "A" a z trofeje za 3. místo se mohl radovat tým "B" opět z naší hotelovky.

Nové venkovní sportoviště Hotelové školy ve Frenštát pod Radhoštěm bylo slavnostně otevřeno začátkem října 2013. Realizace proběhla za finanční podpory Moravskoslezského kraje a Evropských fondů v rámci Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, Rozvoj infrastruktury do vzdělávání.

Zahájení se zúčastnili zástupci Moravskoslezského kraje v čele s náměstkyní hejtmana kraje Věrou Palkovou a vedoucím odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu Liborem Lenčem. Přítomné hosty uvítal ředitel školy Ivo Herman. Po přestřižení pásky odstartovalo volejbalové utkání mezi týmem Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky, Frenštát p. R. a domácím týmem Hotelové školy, Frenštát pod Radhoštěm.

Areál disponuje hřištěm na malou kopanou s umělou trávou, rozběhovými drahami, hřištěm pro volejbal, atletickou rovinkou se třemi drahami. Vybavení nového hřiště doplňují pískové doskočiště a koulařský sektor. Dále bylo vybudováno beachvolejbalové a multifunkční hřiště. Celková cena nového sportovního areálu je 7,6 milionu korun. Většina z této částky, přesněji 6,2 milionu korun, byla získána z dotace z

Regionálního operačního programu Moravskoslezsko 2007 - 2013, zbytek pak hradil Moravskoslezský kraj.

Stěžejní využití modernizovaného sportovního areálu bude v rámci tělesné výchovy, zájmových a volnočasových aktivit žáků školy. Areál budou využívat také různé organizace a veřejnost. Konkrétní formy spolupráce na využití sportovních areálů 3 partnerských škol v rámci tohoto projektu jsou již také dohodnuty:
1. akce: plavání (ve SŠ prof. Z. Matějčka, Ostrava-Poruba) - duben 2014
2. akce: kopaná (ve SŠ společného stravování Ostrava-Hrabůvka) - květen 2014
3. akce: odbíjená (v Hotelové škole Frenštát p. R. - červen 2014

Informace o možnostech využívání venkovního sportovního areálu Hotelové školy, Frenštát pod Radhoštěm

období: duben - říjen (vč. hlavních prázdnin) 

od 7:00 do 14:00 hod.pondělí až pátekžáci hotelové školy
žáci dalších škol (dle domluvy)
od 14:00 do 15:00 hod.pondělí až pátekvolnočasové aktivity žáků základních a středních škol
od 15:00 do 20:00 hod.pondělí až pátekorganizace, spolky, kluby, školská zařízení, veřejnost
od 8:00 do 20:00 hod.víkendy, svátky,
prázdniny
organizace, spolky, kluby, školská zařízení, veřejnost

Ceník využití sportovišť pro organizace, spolky, kluby, školská zařízení, veřejnost:
Druh sportovištěCena za 1 hod. pronájmu v Kč
Víceúčelová hrací plocha (kopaná, házená apod.)150,-
Multifunkční hřiště (košíková, tenis, florbal apod.)150,-
Beachvolejbalové hřiště150,-
Běžecká dráhazdarma
Skok do dálkyzdarma
Vrh koulízdarma

Další informace:
  1. Využívání sportovišť mateřskými, základními a středními školami je zdarma.
  2. Vstup do sportovního areálu od krytého bazénu.
  3. Sportovní potřeby provozovatel sportovního areálu nepůjčuje.

Kontakty:
p. Jaroslav Beseda 733 165 315