Po dvouleté pauze, kterou způsobila epidemie COVID – 19, jsme letos v termínu 13. – 17. 6. 2022 realizovali v rámci letních sportovních kurzů opět cyklovodácký kurz. Místem pobytu byla „Osada u jezera“ v Milovicích n. B. – Hustopečích n. B. Kurzu se zúčastnilo celkem 20 žáků ze tříd CR2 a H2 a 4 pedagogové.

Během pobytu si žáci vyzkoušeli, jak se ovládají kanoe a raft na klidné i tekoucí vodě. Završením vodáckých dovedností bylo splouvání Bečvy. Na kolech jsme se podívali na zajímavá místa v Hustopečích n. B, navštívili jsme lázeňský areál v Teplicích n. B., podívali jsme se do Hranic na Moravě a do Kelče. V kopcích si některá děvčata sáhla na dno svých sil, došlo i na slzičky.

O stravování se starali žáci sami – nákup surovin, příprava jídla. Někteří si poprvé vyzkoušeli, že uvařit oběd nebo večeři pro 24 osob není legrace.

Počasí bylo proměnlivé. Sluníčko krásně hřálo, ale zažili jsme i prudké bouřky.

Volný čas byl vyplněn odpočinkem -  se hrály míčové hry, karty, nebo jsme si jen tak povídali. Byla navázána nová přátelství a možná, že i lásky.

Ze svého pohledu letošní kurz hodnotím pozitivně, velký dík patří všem účastníkům za jejich skvělý přístup.

A co na to hlavní aktéři? Alespoň pár vybraných postřehů:

„Kurz jsme si užily, sblížily jsme se nejen se svými spolužáky, ale i s učiteli. Vařily jsme v kuchyni, a i když to bylo někdy náročné, zvládly jsme to!“ Lucie G. a Š.

„Kurz jsem si užila, poznala jsem spolužáky mimo školu a vytvořila jsem si nové zážitky a vzpomínky.“ Terka B.

„Kurz jsem si moc užila, vytvořili jsme si spoustu nových přátel a vznikl nám nový zážitek a zkušenost.“ Adéla S.

„Kurz byl pro mě zážitkem, překonala jsem se v tom, co jsem si myslela, že nedokážu. Poznala jsem se lépe s lidmi, o kterých jsem si myslela, že jsou na mě naštvaní.“ Aneta B.

„Mám z kurzu pěkné dojmy a hodně nových zkušeností.“ Jarek + Lucis

„10/10, ale prosím normální jídlo! Příště snad bude více vody.“ Šimon


Mgr. Píchová, učitelka TV