V rámci sportovně turistického kurzu se žáci tříd H2 a G2 zúčastnili cyklo-vodáckého kurzu v Hustopečích nad Bečvou. Letošnímu kurzu přálo teplé a slunečné počasí, takže žáci měli možnost si plně užít vody i kola.

Co o kurzu napsali žáci.

„Cesta do Hustopečí začala jízdou autobusem do Rožnova p. R. Pak už většina z nás nasedla na kola a tradá do cíle. Po příjezdu jsme si postavili stany a společně povečeřeli. Na večerním nástupu pan učitel Nagy zhodnotil první den a seznámil nás s plánem na další dny.

Byli jsme rozděleni do dvou skupin, abychom se ve všech činnostech prostřídali a osvojili si základy pádlování a vodáctví v loďkách na klidné vodě. Někteří z nás seděli v loďkách poprvé, takže to byl velký zážitek a hodně jsme se u toho nasmáli. Druhá skupina jezdila na kolech po okolí. Netrpělivě jsme čekali na den D, kdy budeme sjíždět jezy na řece Bečvě a dopádlujeme do Teplic nad Bečvou.

Ve čtvrtek po snídani jsme si zabalili svačinu a vyrazili jsme. Sjíždění řeky bylo skvělé, překonali jsme úspěšně několik jezů a hodně jsme si to užili. Do cíle v Teplicích nad Bečvou jsme všichni zdárně dopádlovali a zpátky jsme se vraceli vlakem. Po příjezdu jsme měli zasloužený oběd v místní restauraci.

Poslední večer jsme si opékali špekáčky, hráli karty a užívali si společného teplého posledního večera. Ráno jsme posnídali, sbalili stany, uklidili a mohli vyrazit domů. Za sebe a i za ostatní, můžu říct, že z cyklo-vodáckého kurzu jsme byli nadšeni a moc jsme si ho užili. Vůbec nám nevadilo, že si připravujeme snídaně a večeře. Naopak. Jako největší pozitivum bylo, že nás kurz hodně sblížil a naše vztahy v třídních kolektivech se upevnily.“