Ve dnech  8.-11.11.2022 se zúčastnilo 18 žáků naší školy ze tříd CR4, CR3, H3 a H4 odborné exkurze do Budapešti. Byli jsme ubytováni v  penzionu na okraji města. Měli jsme v plánu navštívit nejdůležitější památky v Budě a Pešti. Město je rozděleno řekou Dunaj na tyto dvě hlavní části.

K nejkrásnějším zážitkům patřila návštěva chrámu Sv. Matyáše s rybářskou baštou a překrásným výhledem na maďarský parlament. Líbil se nám také areál Budínského hradu, rovněž odtud byl překrásný výhled na město. Dalšími navštívenými místy byly mimo jiné Vajdahunyadi hrad, krásná budova lázní Szechényi, Náměstí hrdinů, cukrárnu Gerbaud nebo Chrám Sv. Štěpána.

Počasí nám moc nepřálo, o to více se hodila návštěva termáních lázní Lukács a Szechényi. Večerní koupel venku pod otevřeným nebem v prostředí, jaké tento barokní skvost nabízí , byla opravdu zážitkem. Přes 100 let staré lázně Szechényi patří k největším termálním lázním v Evropě.

Musím pochválit všechny účastníky exkurze, chovali se vzorně a vše proběhlo bez problémů, podobnou akci mohu jen doporučit, nejen pro žáky oboru CR.