V průběhu školního roku 2021/2022 žáci oboru Cestovní ruch vypracovali projekt, kterým měla být zahraniční exkurze na  Slovensko. Realizace projektu pak obnášela praktické vycestování žáků v doprovodu vyučujících. Žáci měli možnost exkurzi naplánovat od A do Z a hlavně skutečně realizovat, což je základní dovednost pracovníka v cestovním ruchu nebo službách.

Žáci cestovali na Slovensko hromadnou dopravou, aktivně hledali spoje v jízdních řádech, uvažovali o časové dostupnosti jednotlivých lokalit, samostatně si vyzkoušeli využívat IDOS a slovenské CP jako informační systémy dopravy. Stejně tak měli možnost ověřit si funkčnost bezkontaktních a internetových plateb. Jednu noc strávili žáci přímo ve Štrbském Plese a druhou v Popradě.

Cílem cesty byl Tatranský národní park a Spišský region. Turistika byla volena s ohledem na dostupnost turistických tras v měsíci červnu, byla pouze mírně náročná. Hlavní trasa směřovala k vodopádu Skok a ke Štrbskému plesu. Ve Spišském regionu žáci navštívili Poprad, Spišské Podhradie, Spišskou Kapitulu a Spišský hrad.