Hotelová škola zazářila na Trhu vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku
Dne 9. října 2025 se hala Polárka ve Frýdku-Místku stala dějištěm významné události – Trhu vzdělávání a uplatnění, kde se úspěšně prezentovala i naše Hotelová škola. Prezentace Hotelové školy Frenštát pod Radhoštěm sklidila velký ohlas a ukázala potenciálním studentům a veřejnosti vysokou úroveň a kreativitu našich oborů.
Návštěvníky zaujal především stánek oboru Cukrář. Šikovná děvčata předváděla jemné a precizní zdobení perníčků, které proměnily v malá umělecká díla. S obdivuhodnou zručností modelovala také z cukrářské hmoty desítky překrásných figurek, čímž demonstrovala řemeslnou dovednost a umělecké cítění, které si žáci v průběhu studia osvojují.
Neméně důležitou a velmi úspěšnou součástí prezentace byla práce žákyň maturitního oboru Cestovní ruch. Tyto budoucí profesionálky podávaly velmi kultivovaným, vstřícným a profesionálním způsobem odborné informace o studiu na Hotelové škole, náplni jednotlivých oborů a možnostech uplatnění. Zájemců o studium a podrobné informace byl skutečně velký počet, což jen potvrdilo atraktivitu a prestiž, kterou si Hotelová škola dlouhodobě buduje.
Celá akce se nesla v duchu velkého úspěchu a Hotelová škola tak opět potvrdila, že je místem, kde se snoubí tradiční řemeslo s moderním přístupem ke vzdělávání a přípravě na budoucí kariéru. Gratulujeme všem zúčastněným k vynikající reprezentaci školy!
Mgr. Eva Bušová