Juniorská barmanská soutěž
„O pohár náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje 2019“
Mattoni Grand Drink Junior 2019


Dne 14. 3. 2019 pořádala Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm pod záštitou Moravskoslezského kraje a odbornou garancí České barmanské asociace již v pořadí 9. ročník Mezinárodní juniorské barmanské soutěže „O pohár náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje“. Nejen z celé České republiky, ale také ze Slovenska a Maďarska přijelo se svými pedagogy 24 soutěžících ze 12 škol. Barmani-junioři připravovali v časovém limitu 6 minut 3 porce nealkoholického, nízkokalorického Fancy Drinku, který musel obsahovat podle propozic nejméně 10 cl neochucené, minerální vody Mattoni Grand a sirup společnosti MONIN.
Mladé barmany přijeli podpořit zástupci oddělení mládeže a sportu krajského úřadu Ing. Schenk a Ing. Matoušek. Mezi dalšími významnými hosty soutěže byli pan Heger, víceprezident České barmanské asociace a Ing. Blinka, předseda Sdružení podnikatelů v pohostinství a restaurací (UNIHOST).
Vítězství a zlatý pohár za 1. místo barmanů-juniorů putuje do Integrované střední školy, Slavkov u Brna Karolíně Kalendové, 2. místo obsadila Nikola Varvařovská ze Střední školy, Charbulova, Brno a ze 3. místa se radovala Tereza Takovová ze Střední školy gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek. V kategorii zahraničních účastníků se na 1. místě umístil Dávid Pietraszek z Hotelové akademie Košice, na 2. místě Mária Mižigárová ze stejné školy a
3. místo obsadila Regina Kiss z Hotelové školy z maďarského Egeru. Zvláštní cenu motivace „Cenu ředitele“ vyhrál Petr Doležel ze Střední školy společného stravování, Ostrava-Hrabůvka.
Vítězové všech kategorií obdrželi poháry, diplomy a věcné ceny. Do brněnské školy putuje také pozvání pro celou třídu vítězky soutěže na světové finále Mattoni Grand Drink 2019 konané dne 8. 6. 2019 v Praze.