Mladý průvodce

 11. ročník soutěže mladých odborníků v oblasti cestovního ruchu s mezinárodní účastí proběhl v prostorách společenského sálu Střední školy společného stravování Ostrava-Hrabůvka dne 23. 01. 2020 na téma: „Svatební cesta“.

O nejlepší průvodcovskou dvojici se utkali studenti středních škol z Česka a Slovenska zaměřených na obory gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu.

Za naši školu se soutěžního klání zúčastnila dvojice Veronika Jurečková se spolužačkou ze třídy H4.

Na zadané téma si zvolila podtéma produktu Svatební cesta do ledového království.  Destinaci Švédsko, konkrétně město Kiruna - Jukkasjärvi. Dvojice se umístila na pěkném šestém místě.

Komise, složená ze zástupců Moravskoslezského klastru cestovního ruchu, Asociace průvodců, cestovních kanceláří a hotelů, ohodnotila nápaditost a originalitu při sestavování trasy, atraktivitu programu zájezdu, skladbu a strukturu nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící museli obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce. Záštitu nad soutěží převzali Moravskoslezský klastr cestovního ruchu a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.