Mladý průvodce

 11. ročník soutěže mladých odborníků v oblasti cestovního ruchu s mezinárodní účastí proběhl v prostorách společenského sálu Střední školy společného stravování Ostrava-Hrabůvka dne 23. 01. 2020 na téma: „Svatební cesta“.

O nejlepší průvodcovskou dvojici se utkali studenti středních škol z Česka a Slovenska zaměřených na obory gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu.

Za naši školu se soutěžního klání zúčastnila dvojice Beáta Zubková a Veronika Jurečková ze třídy H4.

Na zadané téma si zvolila podtéma produktu Svatební cesta do ledového království.  Destinaci Švédsko, konkrétně město Kiruna - Jukkasjärvi. Dvojice se umístila na pěkném šestém místě.

Komise, složená ze zástupců Moravskoslezského klastru cestovního ruchu, Asociace průvodců, cestovních kanceláří a hotelů, ohodnotila nápaditost a originalitu při sestavování trasy, atraktivitu programu zájezdu, skladbu a strukturu nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící museli obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce. Záštitu nad soutěží převzali Moravskoslezský klastr cestovního ruchu a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.