Stáž francouzských praktikantů

V rámci Smlouvy o reciproční výměně žáků mezi Hotelovou školou a zařízením CFA v Saint Michel Mont Mercure ve Francii proběhla v době od 23. ledna do 12. února stáž dvou žáků této školy. Jeden z praktikantů pracoval na pozici číšníka a druhý jako cukrář. Hotelová škola, jakožto přijímací organizace, připravila nejen pracovní program, nýbrž se také postarala o volnočasové aktivity. Komunikace probíhala v angličtině, protože francouzština se ve škole nevyučuje.

Výměnná odborná stáž obou praktikantů začal prohlídkou celé školy a města Frenštátu p. R. Součástí pracovního programu byla návštěva hodin anglického jazyka, kde žákům v připravené prezentaci představili svoji školu ve Francii a oblast Francie, kde se škola nachází. V dalších dnech pracovali společně s našimi žáky v Gastrocentru a školní cukrárně. V rámci celého třítýdenního programu se zúčastnili také Dne otevřených dveří a odborné exkurze v hotelu Troyer a Abácie v Novém Jičíně, které jsou smluvními pracovišti školy.

V rámci své stáže také připravili francouzské menu podle přivezených receptů, které jsme měli možnost ochutnat.

Předkrm:krevety a avokádem

Hlavní chod: vepřová panenka na hořčici s provensálskou ratatouille

Moučník: Fourasine (moučník s malinami a malinovou náplní) a Tarte tatin (koláč s jablky)

V rámci odpoledních programů každý týden proběhlo konverzační odpoledne s žáky, kteří se učí francouzsky pod vedení Mgr. Jany Babincové a návštěva Technického automobilového muzea v Kopřivnici.

O víkendech se o pestrý program a také ubytování postaraly hostitelské rodiny žákyň Magdalény Ludíkové a Týny Tkáčové ze třídy C2, které se ve dnech 1. 3. – 24. 3. v rámci reciproční výměny zúčastní stáže ve francouzské škole.

Obě hostitelské rodiny připravily velice pestrý a zajímavý program, v rámci kterého měli možnost navštívit areál Vítkovic v Ostravě, Štramberk, areál Pustevny s ledovými sochami.