Společným obědem s ředitelem a zástupci školy v pátek 16. 3. 2018 byla ukončena třítýdenní stáž francouzských žáků Corentina Secher a Dimitrie Perrocheau z francouzské školy CFA v Saint Michel Mont Mercure. Jejich studijním oborem je obor Cukrář – Pekař. Oba stážisté ve škole byli v rámci smlouvy o reciproční výměně žáků.

První týden své praxe se seznámili se školou, jejím chodem a výukovým programem oboru Cukrář. Pracovali v cukrářské výrobně školy, kde měli možnost seznámit se a také vyzkoušet výrobu cukrářských výrobků. Další dva týdny byli na praxi v Pekárně Turkův mlýn v Tiché, kde si vyzkoušeli výrobu sladkého sortimentu této pekárny a seznámili s výrobou kváskového chleba.

O víkendech měli možnost navštívit město Kopřivnici a jeho automobilové muzeum, Ostravu a Dolní oblast Vítkovice. Nezapomnělo se ani na sportovní vyžití. Jako diváci se zúčastnili turnaje v judu, zahráli si bowling a absolvovali výšlap na Javorník.

Sami praxi zhodnotili takto: „Byla to pro nás zajímavá zkušenost poznat novou zemi, její kuchyni, zvyklosti a naučit se také něco nového ve svém oboru. Praxe a pobyt v Česku bude nezapomenutelná, také díky zimě, která nás po celou dobu pobytu provázela.“

Oba by se rádi do Česka ještě opět někdy podívali.